Eng qiyin dasturlar va muhitlar talablarini qondirish uchun mo'ljallangan mahkamlash echimlari.
Uskunalar, armatura yoki tayanchlarni strukturaviy po'latga biriktirishning xavfsizroq va samarali usuli bo'lgan Hilti Power bilan ishlaydigan mahkamlash tizimlari yordamida unumdorlikni yaxshilash va taxmin qilinadigan xarajatlarni tejashni amalga oshiring. Tez, takroriy bog'lamalar qilish orqali Hilti echimlari payvandlash, tejamkorlik yoki murvatlash kabi an'anaviy usullarga nisbatan sezilarli afzalliklarni taqdim etadi. Hilti ko'plab sanoat va atrof-muhit sharoitlarida keng ko'lamli ilovalar uchun korroziyaga chidamli bog'lamalarni ta'minlaydigan turli xil mahsulot liniyalarini taklif qiladi. Sanoat ob'ektining ichki qismidan tortib, tashqi neft va gaz maydonchalarigacha, eng og'ir offshor muhitgacha Hilti mahkamlagichlari sizning talabchan ehtiyojlaringizni qondirish uchun yaxshilab sinovdan o'tkaziladi. Ushbu innovatsion tizimlarni o'rnatish oson, izchil bog'lamalarni ta'minlaydi va o'rnatuvchiga ko'proq mahsuldorlik keltiradi. Ushbu Dizayn markazi sizga ushbu texnologiya haqida ko'proq ma'lumot olishga yordam beradi va keyingi loyihangizda vaqt va pulni qaerda tejashingiz mumkin.
An'anaviy bog'lash usullariga nisbatan chang bilan ishlaydigan afzalliklari
Asosiy materialga minimal tayyorgarlik va qayta ishlash bilan mahkamlang
Payvandlash yoki yo'l-murvatdan farqli o'laroq, Hilti bog'lash echimlari faqat mahkamlashga tayanch materialda kichik uchuvchi teshikni talab qiladi. Mahkamlash amalga oshirilgandan keyin tayanch materiallarni qayta ishlash kerak emas. Bu hali ham ishonchli korroziyadan himoya qilish bilan birga umumiy o'rnatishni ancha tezroq qiladi.
Malakali payvandchi talab qilinmaydi
Hilti tizimlari bilan po'latga mahkamlash ko'pchilik o'qitilgan operatorlar tomonidan yakunlanishi mumkin va sertifikatlangan payvandchi talab qilmaydi. Shuning uchun pudratchilar payvandchilarni payvandlash mutlaq shart bo'lgan boshqa muhim dasturlarga joylashtirishlari mumkin. Saytda o'qitish va o'rnatuvchini sertifikatlash Hilti tomonidan taqdim etiladi.
Faqat po'latning bir tomoniga kirish kerak
Through-bolting yoki tejamkorlik farqli o'laroq, Hilti mahkamlash echimlari tayanch materiallarning har ikki tomoniga kirishni talab qilmaydi. Bu qattiq bo'shliqlarga barmoqlarni olishning hojati yo'qligi sababli operator unumdorligini yaxshilaydi va ehtimol bog'lamning orqa tomoniga kirish uchun liftni qayta joylashtirish zaruratini bartaraf qiladi.
Ishonchli mahsulotlar keng sinov va sanoat tasdiqlari bilan qo'llab-quvvatlanadi
Hilti har bir mahsulot uchun keng qamrovli texnik ma'lumotlarni taqdim etadi, shu jumladan, lekin ular bilan cheklanmaydi, turli po'lat kuchlari va qalinligi uchun imkoniyatlar, tebranish, qarshilik, va tayanch materiallarga ta'sir. Ma'lumotlar xalqaro Kod Kengashining Baholash xizmati (ICC-ES), shuningdek, ko'plab sanoat tasdiqlari bilan qo'llab-quvvatlanadi. Bundan tashqari, Hilti blunt-uchi vintli mahkamlash dastalari alyuminiyda foydalanish uchun tasdiqlangan.
Takrorlanadigan, sifatli qurilmalar uchun tartib-qoidalar va tekshiruvlar
Burg'ulash jarayonida vizual yordamlar blunt-uchli bog'ichni o'rnatish uchun ishonchli uchuvchi teshikni yaratishga yordam beradi. Chang asbobidagi quvvatni tartibga solish va burg'ulash/haydovchi uchun chuqurlik o'lchagich har bir tup uchli bog'lovchini optimal ishlash uchun to'g'ri chuqurlikka o'rnatilishini ta'minlashga yordam beradi. Nihoyat, Hilti o'tkir-uchi va blunt-uchi mahkamlagichlar ham vizual tekshiruv yordamida o'rnatilgandan keyin tekshirish oson.
Chelikning orqa qismiga kirib borish yoki shikastlanish orqali yo'q
Hilti tup uchi texnologiyasi yordamida po'latning himoya qoplamasiga ¼ dyuymgacha yupqa zarar etkazmasdan biriktirilishi mumkin, bu esa uni yuqori korroziyali muhit uchun ideal qiladi.
ILOVALAR
Panjara mahkamlagichlari - tuzilishi
Katakli plastinka mahkamlagichlari - tuzilishi
Qoplama mahkamlagichlari - tuzilishi
Topoqlash - elektr
Bog'lanish - elektr
AN'ANAVIY USULLARGA NISBATAN XARAJAT USTUNLIGI
Hilti to'mtoq uchi eritmalar yumshoq korroziv muhitda an'anaviy usullarga nisbatan 57-63% ko'proq iqtisodiy samarali bo'lishi mumkin. Hilti o'tkir uchi echimlarini yumshoq-korroziv muhitda ishlatish ko'pincha mahkamlash boshiga o'rnatilgan umumiy qiymati jihatidan yanada ko'proq xarajat foyda berishi mumkin. Bizning hisob menejerlarimizdan biri sizni joyda yoki ofisingizga tashrif buyurishi uchun biz bilan bog'laning, sizga qanday qilib ko'rsatadi.
HILTI QADAHLI MAHKAMLAGICH TURLARI
Po'latga bog'lashning uchta tezkor va ishonchli usuli
Keskin uchni mahkamlash
O'tkir uchli mahkamlagich chang bilan ishlaydigan asbob tomonidan tayanch materialga surilib, yuqori sifatli ulanishni yaratadigan bog'lash texnologiyasi.
• Har bir bog'lash bir necha soniya ichida bajarilishi mumkin bo'lgan yuqori chastotali ilovalar uchun javob beradi
• Asosiy material orqali kirib kelishi mumkin bo'lgan yumshoq korroziv muhitlar uchun zanglamaydigan po'latdan yasalgan mahkamlagichlar
X-BT to'mtoq uchini mahkamlash
Inqilobiy mahkamlash texnologiyasi, bu erda silliq shangli to'p uchli bog'lovchi chang bilan ishlaydigan asbob tomonidan tayanch materialdagi oldindan burg'ulangan teshikka surilib, yuqori sifatli ulanishni yaratadi.
• Non-through penetratsion ilovalarda tayanch materiallar korroziyadan himoyalanish uchun hech qanday zarar
• Zanglamaydigan po'latdan yasalgan mahkamlagichlar (A4 (316) kabi teng korroziyadan himoya qilish) yuqori darajada korroziyali muhit uchun
• Yumshoq-korroziv muhit uchun tolali mustahkamlangan polimer (FRP) /zanglamas po'latdan yasalgan mahkamlagichlar
S-BT to'mtoq uchli vintni mahkamlash
Innovatsion mahkamlash texnologiyasi, bu erda tishli shingil bilan yumshoq uchli zanglamas po'latdan yasalgan mahkamlagich tork bilan boshqariladigan haydovchi tomonidan tayanch materialdagi oldindan burg'ulangan teshikka haydaladi, bu kuchli, tegilangan ulanishni yaratadi.
• Uglerodli po'latdan yasalgan mahkamlagichlar (Dupleks qoplama, 45 µm issiq-daldırma galvanizli ga teng) yumshoq-korroziv muhit uchun
TO'G'RIDAN-TO'G'RI BOG'LASH TEXNOLOGIYASI HAQIDA UMUMIY MA'LUMOT
Kang bilan ishlaydigan
Tez va xavfsiz mahkamlash uchun chang zaryadi va asir pistondan foydalanadigan mahkamlash texnologiyasi.
Elektr va mexanik dasturlar uchun tirnoq va tishli stuplar
Eng talabchan dasturlar uchun eng yuqori energiya darajasi
Yumshoq va yuqori korroziyali muhitlar uchun mavjud
Chelik, beton yoki toshga mahkamlang
Gaz bilan ishlaydigan
Mahsuldor, engil dasturlarda eng yaxshi imkoniyatlarni taqdim etadigan mahkamlash texnologiyasi.
Yuqori hajmdagi, ichki dasturlarga mos keladi
Gipsokarton trek, elektr, mexanik va bino qurilishi uchun ideal
Turli xil materiallarni mahkamlash uchun tirnoqlarning keng doirasi
Beton yoki toshga mahkamlang
Batareya bilan ishlaydigan
Vintli mahkamlangan
Faqat burg'ulash/haydovchi va moment bilan boshqariladigan sozlash vositasidan foydalangan holda ishonchli bog'lash texnologiyasi.
Elektr va mexanik ilovalar turli xil, shuningdek panjara mahkamlagichlari uchun tishli studs
Chelik yoki alyuminiyga mahkamlang
Barcha Hilti to'g'ridan-to'g'ri bog'lash variantlarining eng yuqori yuk hajmi
USHBU VIDEOLARNI HILTI X-BT TIZIMIDA TOMOSHA QILING
Po'latga mahkamlash hech qachon bu qadar oson bo'lmagan.
Quvurlarni o'rnatish
Eng qiyin quvurlar muammolarini hal qilish uchun Hilti mahsulotlari va echimlariga ishoning.
Buzib tashlash
Qurilish mutaxassislari uchun buzish elektr asboblarining katta assortimenti, xavfsizlik va mahsuldorlik bizning asbob xususiyatlari va chisel dizayniga kiritilgan.

Крепежные решения, разработанные для удовлетворения требований самых сложных условий эксплуатации и условий эксплуатации.
Обеспечьте повышение производительности и предсказуемую экономию средств с помощью систем крепления Hilti Power — более безопасного и эффективного способа крепления оборудования, арматуры или опор к конструкционной стали. Благодаря быстрому и повторяющемуся креплению решения Hilti обладают значительными преимуществами по сравнению с традиционными методами, такими как сварка, зажим или сквозное болтование. Hilti предлагает различные линейки продуктов, которые обеспечивают коррозионно-стойкие крепления для широкого спектра применений во многих отраслях промышленности и условиях окружающей среды. Крепежи Hilti проходят тщательные испытания на соответствие вашим высоким требованиям: от внутренних помещений промышленного объекта до открытых нефтегазовых площадок и самых суровых морских условий. Эти инновационные системы просты в установке, обеспечивают надежное крепление и повышают производительность монтажника. Этот центр проектирования поможет вам узнать больше об этой технологии и о том, как сэкономить время и деньги при выполнении следующего проекта.
Преимущества порошкового привода по сравнению с традиционными способами крепления
Крепление к основному материалу с минимальной подготовкой и доработками
В отличие от сварки или сквозного болтового соединения, для крепления решений Hilti требуется лишь небольшое направляющее отверстие в основном материале. После крепления не требуется переделывать базовые материалы. Это значительно ускоряет весь монтаж, обеспечивая при этом надежную защиту от коррозии.
Квалифицированный сварщик не требуется
Крепление к стали с помощью систем Hilti может быть выполнено большинством квалифицированных операторов и не требует участия сертифицированного сварщика. Поэтому подрядчики могут использовать сварщиков в других критически важных областях применения, где сварка является абсолютной необходимостью. Обучение на месте и сертификация монтажников проводятся компанией Hilti.
Необходим доступ только к одной стороне стали
В отличие от сквозных болтов или зажимов, крепежные решения Hilti не требуют доступа к обеим сторонам базовых материалов. Это повышает производительность работы оператора, поскольку нет необходимости держать пальцы в труднодоступных местах, и, возможно, избавляет от необходимости перемещать подъемник для доступа к задней стороне крепления.
Надежные продукты, подтвержденные обширными испытаниями и отраслевыми одобрениями
Hilti предоставляет исчерпывающие технические данные по каждому изделию, включая, помимо прочего, производительность при обработке стали различной прочности и толщины, вибрацию, сопротивление и воздействие на базовые материалы. Эти данные подтверждены международной оценочной службой Совета по кодексу (ICC-ES), а также многими отраслевыми разрешениями. Кроме того, винтовые крепежные шпильки Hilti с тупыми наконечниками одобрены для использования в алюминии.
Процедуры и проверки повторяемых качественных установок
Наглядные пособия в процессе сверления помогают создать надежное пилотное отверстие для установки застежки с тупым наконечником. Регулировка мощности на порошковом инструменте и глубиномер для сверли/шуруповерта позволяют установить правильную глубину каждого застежки с тупым наконечником для обеспечения оптимальной производительности. Наконец, застежки Hilti с острыми наконечниками и тупыми наконечниками легко проверить после установки с помощью визуального контроля.
Отсутствие сквозного проникновения или повреждений задней части стали
Благодаря технологии Hilti с тупыми наконечниками крепления можно выполнять без повреждения защитного покрытия стали толщиной до ¼ дюйма, что делает ее идеальной для использования в высококоррозионных средах.
ПРИЛОЖЕНИЯ
Решетчатые крепежи — конструкция
Крепления в шахматном виде — конструкция
Крепления для настилов — конструкция
Заземление — электрическое
Склеивание электрическое
ЦЕНОВОЕ ПРЕИМУЩЕСТВО ПО СРАВНЕНИЮ С ТРАДИЦИОННЫМИ МЕТОДАМИ
Решения Hilti с тупыми наконечниками могут быть на 57-63% более экономичными по сравнению с традиционными методами в умеренно коррозионных средах. Использование решений Hilti с острыми наконечниками в средах с умеренной коррозионной активностью часто может обеспечить еще большую экономическую выгоду с точки зрения общей стоимости установки одного крепления. Свяжитесь с нами, и один из наших менеджеров по работе с клиентами приедет к вам на место или в офис и расскажет, как это сделать.
ТИПЫ ЗАСТЕЖЕК HILTI
Три быстрых и надежных способа крепления к стали
Крепление с острым кончиком
Технология крепления, при которой застежка с острым наконечником вбивается в основной материал с помощью инструмента с порошковым приводом, обеспечивая высококачественное соединение.
• Подходит для высокочастотных применений, где каждое крепление может быть выполнено за несколько секунд
• Крепежи из нержавеющей стали для умеренно коррозионных сред, где допустимо проникновение через основной материал
Застежка с тупым наконечником X-BT
Революционная технология крепления, при которой застежка с тупым наконечником и гладким хвостовиком вбивается с помощью инструмента с порошковым приводом в предварительно просверленное отверстие в базовом материале, обеспечивая высококачественное соединение.
• Отсутствие повреждений антикоррозионной защиты основного материала при использовании без сквозного проникновения
• Крепеж из нержавеющей стали (эквивалент защиты от коррозии A4 (316)) для высококоррозионных сред
• Крепления из армированного волокном полимера (FRP) /нержавеющей стали для умеренно коррозионных сред
Винтовое крепление S-BT с тупым наконечником
Инновационная технология крепления, при которой застежка из нержавеющей стали с тупым наконечником и резьбовым хвостовиком вводится в предварительно просверленное отверстие в основном материале, образуя прочное резьбовое соединение.
• Крепеж из углеродистой стали (дуплексное покрытие, эквивалентное горячему цинкованию 45 мкм) для умеренно коррозионных сред
ОБЗОР ТЕХНОЛОГИИ ПРЯМОГО КРЕПЛЕНИЯ
С порошковым приводом
Технология крепления, использующая порошковый заряд и захватный поршень для быстрого и надежного крепления.
Гвозди и резьбовые шпильки для электрических и механических применений
Высочайшие уровни энергии для самых требовательных приложений
Доступно для сред с умеренной и высокой коррозионной активностью
Крепление к стали, бетону или кирпичной кладке
С газовым приводом
Технология крепления, обеспечивающая максимальную производительность и легкую нагрузку.
Подходит для больших объемов внутренних работ
Идеально подходит для гипсокартонных дорожек, электрических, механических и строительных конструкций
Широкий выбор гвоздей для крепления различных материалов
Крепить к бетону или кирпичной кладке
С батарейным питанием
Винтовое крепление
Надежная технология крепления, использующая только дрель/шуруповерт и установочный инструмент с регулируемым крутящим моментом.
Резьбовые шпильки для различных электрических и механических применений, а также решетчатые крепежи
Крепление к стали или алюминию
Самая высокая грузоподъемность среди всех вариантов прямого крепления Hilti
ПОСМОТРИТЕ ЭТИ ВИДЕОРОЛИКИ О СИСТЕМЕ HILTI X-BT
Крепление на сталь еще никогда не было таким простым.
Обслуживание клиентов
Консультации, заказы, доставка и ремонт в одном телефонном звонке
О компании Hilti
В Hilti мы создаем и разрабатываем передовые технологии, программное обеспечение и услуги, которые лежат в основе профессиональной строительной индустрии.