Keyinchalik o'rnatilgan armatura
Hilti mahsulotlari va echimlariga ishonish uchun eng qiyin o'rnatilgandan keyingi armatura muammolarini hal qilish.
Hilti post-o'rnatilgan armatura nazariyasi, dizayni va o'rnatish haqida keng qamrovli ma'lumotlarga ega va agar sizning qurilish maydoningizda biron bir ilovangiz bo'lsa va bizning tajribamizga muhtoj bo'lsangiz, biz sizni qurilish maydonchasida yoki ofisingizda qo'llab-quvvatlash uchun tayyormiz.
Mavjud qurilishni yangi elementlar bilan uzaytirishni o'z ichiga olgan ilovalar
Strukturaviy mustahkamlash dasturlari
DIZAYNDAN SINOV BOSQICHIGA QADAR QO'LLAB-QUVVATLASH
Armatura o'rnatish mashg'ulotlari
Hilti barcha yirik shaharlarga xizmat ko'rsatuvchi hisob menejerlariga ega mamlakatingizda barcha o'quv ehtiyojlaringizni qondirish uchun sizni on-saytda qo'llab-quvvatlash uchun, har qanday Hilti tizimi uchun, post-o'rnatilgan rebar ishlari uchun ishlatiladi.
Ushbu trening nafaqat sizning ishchilaringizni yanada samarali qiladi, balki ularga xavfsizroq ishlashiga yordam beradi va armaturaning sizning muhandislaringizning taxminlariga muvofiq o'rnatilganligiga xotirjamlik beradi.
Namoyishni bron qiling
PROFIS Rebar - Qayta ishlashni kamaytiring, vaqtni tejang, xarajatlarni nazorat qiling
PROFIS Rebar sizga quyma armatura o'rnatishga muqobil ravishda o'rnatilgandan keyin o'rnatilgan armatura ishlab chiqish uzunliklarini tezda hisoblashga yordam beradi - ortiqchani kamaytirish, vaqtni tejash va xarajatlarni nazorat qilish.
Tortib olish sinovi - Tez orada!
Agar siz tayanch materialning yuk hajmini bilmasangiz, armatura uchun joyda sinovlarni amalga oshirishingiz kerak.
Saytda sinov halokatli tortib olish testi yoki halokatli bo'lmagan isbotli yuk sinovi yordamida amalga oshirilishi mumkin.
Hilti tez orada sizning bozoringizda saytda sinov xizmatlarini taklif qiladi. Bizning veb-saytimizda ro'yxatdan o'ting va bizning axborot byulletenimizga a'zo bo'ling.
Bir nechta savdo kanallari
Hilti ulardan sotib olishingiz mumkin bir necha usullari bor, hisob menejeri sizga tashrif buyurishi mumkin yoki siz Hilti do'koniga tashrif buyurishingiz yoki mijozlarga xizmat raqamiga qo'ng'iroq qilishingiz mumkin. Ba'zi bozorlarda mahsulotga veb-sayt orqali buyurtma berishingiz mumkin.
Ehtiyojlaringizga eng mos aloqa va savdo kanalini tanlang.
Bu in'ektsion mortars, aksessuarlar va matkap bitlarini sotib olish haqida gap ketganda, siz uni oddiy qo'ng'iroq yoki elektron pochta orqali yoki eng yaqin Hilti distribyutor do'koniga tezda tashrif buyurish bilan etkazib berish qulayligiga ega bo'lishni xohlaysiz. Siz uchun nima qulay ekanligini hal qilasiz.
TESHIKLARNI BURG'ULASH
Ushbu ilovadagi teshiklarni burg'ulash yopishqoq uchun teshik ichidagi qo'pol yuzani, shuningdek yopishqoq va o'rnatiladigan armatura uchun joy yaratadi. Hilti sizning post-o'rnatilgan armatura ishlari uchun tanlash uchun ko'plab burg'ulash vositalariga ega va teshiklarning o'lchamiga va chuqurligiga qarab biz sizga to'g'ri asbob va chisel tanlashda yordam berishimiz mumkin.
Asboblar ta'mirlash xizmatlari - Burg'ulash vositalari
Barcha Hilti burg'ulash vositalari bir bilan keladi 2 eskirish uchun hech ta'mirlash xarajatlari yil.
Barcha Hilti burg'ulash vositalari 20 yillik ishlab chiqaruvchilar kafolati bilan sotiladi.
+ Hilti asboblari sertifikatlangan texnik xodimlar tomonidan ta'mirlanadi.
+ Biz bozorda buzish vositalarimiz uchun ehtiyot qismlarga ega bo'lishga g'amxo'rlik qilamiz.
+ Biz vaqtni pul deb bilamiz, shuning uchun siz ishlashni davom ettirishingiz uchun vositani saytingizga qaytarish uchun tezkor aylanish vaqtiga ega bo'lishga g'amxo'rlik qilamiz.
Barcha Hilti pullik ta'mirlash 1-oylik kafolat bilan keladi, shuning uchun siz uni qabul qachon uning hali ishlamayotgan bo'lsa, ta'mirlash oy ichida, biz yana asbob qarash va hech qanday ta'mirlash haq bilan tuzatish qiladi.
Batafsil o'qing
Hilti bolg'acha matkap bitlari TE-YX; post-o'rnatilgan rebar teshiklari uchun mo'ljallangan
Hilti armaturani ilovalar uchun teshiklarni burg'ulash uchun maxsus bolg'acha matkap bitlarini shakllantirgan.
TE-YX bolg'acha matkap uchi yuqori aşınma qarshiligini taklif qiluvchi issiqlik bilan ishlov berilgan nay bor.
TE-YX mustahkam karbid boshiga ega - ustun burg'ulash tezligi, maksimal mustahkamlik va armaturani urishda kamroq tiqilib ketish
Agar siz yanada tejamkor burg'ulash yechimini izlayotgan bo'lsangiz, Hilti TE-C bolg'acha matkap uchi strukturaviy bo'lmagan armaturali ilovalar uchun ishni bajarishi mumkin. U keng spiral umurtqasiga ega — burg'ulash taraqqiyotini tezlashtirish uchun changni yanada samarali tashlaydi.
AVR - Ishchilar xavfsizligi ustuvor ahamiyatga ega bo'lishi kerak
Faol tebranishni kamaytirish (AVR) texnologiyasi va tebranishni kamaytirishga yordam beradigan boshqa amaliy strategiyalar.
Ko'p o'n yillar davomida olib borilgan tadqiqotlar va ishlanmalar orqali Hilti Active Vibratsiyani kamaytirish (AVR) tizimlari yordamida elektr asboblari tebranishini minimallashtirmoqda. Ushbu texnologiya an'anaviy vositalarga nisbatan tebranishni uchdan ikki qismigacha kamaytiradi, bu esa ulardan uzoqroq va qulayroq foydalanish imkonini beradi.
AVR bilan asboblarni tanlash ishlashni buzmasdan tebranishni sezilarli darajada kamaytirishi mumkin, bu esa qurilish ishchilarini qulay va samarali saqlashni osonlashtiradi.
Hilti AVR elektr asbobining tebranishini minimal darajaga kamaytirish uchun bir qator usullarda ishlaydi, shu jumladan: 1. Izolyatsiya qilingan vosita 2, Vibratsiyani yutish vositalari 3. Ajratilgan tutqichlar.
Hilti.group saytida batafsil ma'lumot oling
EPOKSI MAYDALARI (BOTIRMA VA TAYOQ USULI) VA EPOKSI OHAK
Hilti in'ektsion kimyoviy langar tizimlaridan foydalanib, epoksi ohakga o'ting
Nima uchun enjektiv epoksi maydalari post-o'rnatilgan armaturali ilovalar uchun yaxshiroqdir?
1. XAVFSIZLIK: Epoksi ta'sir qilish ishchilar salomatligi uchun juda xavfli bo'lishi mumkin va in'ektsion epoksi ohak tizimlari epoksi ta'sir miqdorini kamaytiradi.
2. MUSTAHKAM BOND: Epoksi grout usuli (dip & stick usuli) bilan teshiklarda pufakchalar hosil bo'ladi, pufakchalar strukturaga kamroq bog'lanishni anglatadi, shuning uchun samaradorligi kamroq, bu inyeksiya qilinadigan epoksi maydalarda bunday emas.
3. PULNI TEJASH: Isrofgarchilik epoksi grutlari bilan yuzaga keladi, ko'p epoksi erga tugaydi (yoki sizning ishchilaringizda yomonroq) va isrof qutilarda qoldiriladi; ammo in'ektsiyalanadigan epoksi maydalari bilan siz kerakli narsadan foydalanasiz va u teshikka kiritiladi. Agar kartrij tizimidan foydalanayotgan bo'lsangiz, yana ishlatish uchun ba'zi tarkiblar qolgan bo'lsa, u qayta muhrlanadi.
4. TEZROQ O'RNATISH: AOK epoksi maydalari ikki komponentni qo'lda aralashtirish va aralashtirish kerak bo'lgan joyda epoksi grouts ishlatishdan ko'ra 40% gacha tezroq bo'lishi mumkin.
5. SHORTER EMBEDMENT DEEPTHS: Epoksi grout eritmalari chuqurroq joylashtirish chuqurligini talab qiladi; Hilti in'ektsiyalanadigan epoksi maydalari bilan qisqaroq joylashtirish chuqurligi talab qilinadi (Hilti bizning mahsulotlarimiz bilan texnik ma'lumotlar varaqalariga ega) - bu epoksi maydalardan foydalanganda pulni tejashni anglatadi. Qisqa beton plitalar chuqurligi uchun siz epoksi maydalaridan foydalana olmaysiz.
TESHIKLARNI TOZALASH VA KIMYOVIY OHAK KIRITISH
Bu post-o'rnatilgan rebar ishlari uchun o'rnatishning eng muhim qismidir. Foydalanilgan kimyoviy yopishqoqning yopishqoq kuchini yaxshilash uchun teshik changdan ozod bo'lishi kerak. Hilti sizga teshikdagi changni kamaytirish uchun tegishli aksessuarlar va mahsulotlarni taqdim etishi mumkin. Haqiqatan ham samarali bo'lish va bu sizning saytingizda to'g'ri bajarilishini himoya qilish uchun; Hilti SafeSet texnologiyasi haqida o'qing.
Hilti qo'lda va batareya bilan ishlaydigan dispenserlarni taqdim etadi va biz batareya bilan ishlaydigan dispenserdan foydalaniladigan kimyoviy yopishqoqlarni to'g'ri o'rnatish uchun quyida bu haqda batafsil ma'lumot olishingiz mumkinligini tavsiya qilamiz.
Mahsulotni tanlash va ma'lumot
Barcha Hilti mahsulotlari foydalanuvchi qo'llanmasi va operatsion ko'rsatmalar bilan birga keladi, buni qutida yoki korpusda topishingiz mumkin. Barcha asosiy tillar mavjud.
Materiallar xavfsizligi ma'lumotlar varaqalari yoki ishlash ko'rsatmalarini yuklab olishingiz mumkin, ba'zi yuklab olish havolalari uchun quyida qarang.
Talab bo'yicha biz tomosha qilish uchun o'rnatish videolarini ham yuborishimiz mumkin.
Texnik kutubxonamizni ko'ring
SafeSet texnologiyasi
60 foizgacha tezroq kimyoviy langar qurilmalari uchun qo'lda teshik tozalashni almashtiring.
Hilti-da biz o'rnatishni oddiy qilishga ishonamiz, shuning uchun biz ishni bajarish uchun foydalanishingiz mumkin bo'lgan uchta oson usulni taqdim etdik:
SafeSet bo'lmagan yoki an'anaviy usul 2 zarba, 2 cho'tka, 2 zarba (Hilti kimyoviy langar aksessuarlariga qarang).
SafeSet Hollow Drill Bit (TE-YD) avtomatik tozalash usuli
SafeSet HIT-Z Rod tozalashni talab qilmaydi.
Hilti SafeSet tozalash usuli qanday?
Hilti SafeSet siz burg'ulash paytida teshikni avtomatik ravishda tozalash uchun Hilti Hollow Drill Bit va to'g'ri o'lchamli Hilti Vacuum talab qiladi, shunda qo'lda fırçalama (teshikni tozalash) o'tkazib vaqtni tejashingiz mumkin.
Batareya bilan ishlaydigan dispenser 22 volt
To'g'ri miqdordagi yopishqoq AOK qilinayotganini xotirjamlik bilan o'rnatishingizni tezlashtiring. Tezroq, xavfsizroq va sifatli in'ektsiya.
Past haroratda ham oson in'ektsiya
Tez va oson folga paketini yuklash
Batareyaning yuqori sig'imi (100 x 500 ml gacha)
Ohak isrofgarligi uchun avtomatik bosim chiqarilishi
To'g'ri tarqatish uchun dozani sozlash tugmasi
Ishchilaringizning unumdorligini oshiring, bu batareya bilan ishlaydigan dispenser bilan qo'lda ishga tushiriladigan dispenserga qaraganda kamroq harakat talab qilinadi.
Hisoblash xizmatlari
Tez va shaffof tirnoqlar. Menga qancha ohak kerak? Keling, yordam beraylik.
Bizda sizning ishingiz uchun zarur bo'lgan in'ektsion ohakning optimallashtirilgan hajmini qo'llab-quvvatlash uchun sizni saytda yoki ofisingizga tashrif buyurishlari mumkin bo'lgan hisob menejerlari bor.
HILTI POST-O'RNATILGAN ARMATURA VIDEOLARINI TOMOSHA QILING
Post-o'rnatilgan armatura tizimi - muhandislik nuqtai nazaridan
Texnik ma'lumot havolalari
Qurilish va energetika sanoatida turli xil biriktiruvchi ilovalar uchun Hilti texnik ma'lumotlarini yuklab oling.
Asosiy maqsad va qadriyatlar
Yaxshiroq kelajak qurish biz qilayotgan hamma narsaning markazidir.
Quvvat/energiya
Mahsulotdan tashqariga chiqadigan farqlash, dizayndan o'rnatishgacha vositalarni boshqarishga qadar qo'llab-quvvatlash.

Послеустановленная арматура
Доверьтесь продуктам и решениям Hilti для решения самых сложных задач, связанных с арматурой после установки.
Hilti располагает исчерпывающей информацией по теории, проектированию и монтажу арматурных стержней после установки. Если у вас есть какие-либо приложения на строительной площадке и вам нужен наш опыт, мы готовы оказать вам поддержку на строительной площадке или в вашем офисе.
Заявки, предполагающие расширение существующей конструкции новыми элементами
Области применения для укрепления конструкций
ПОДДЕРЖКА ОТ ПРОЕКТИРОВАНИЯ ДО ЭТАПА ТЕСТИРОВАНИЯ
Обучение установке арматуры
У Hilti есть менеджеры по работе с клиентами, обслуживающие все крупные города в вашей стране, чтобы помочь вам на месте удовлетворить все ваши потребности в обучении работе с любой системой Hilti, используемой для обработки арматуры после установки.
Это обучение не только повысит производительность ваших рабочих, но и поможет им работать безопаснее и обеспечит уверенность в том, что арматура будет установлена в соответствии с ожиданиями ваших инженеров.
Закажите демонстрацию
PROFIS Rebar — сокращение количества повторных работ, экономия времени, контроль затрат
PROFIS Rebar помогает быстро рассчитать длину заготовки арматурных стержней после установки в качестве альтернативы установке литой арматуры. Это позволяет сократить избыточность, сэкономить время и снизить затраты.
Выпускное тестирование — скоро!
Если вы не знаете несущей способности основного материала, вам необходимо провести испытания арматуры на месте.
Испытания на месте могут проводиться с использованием разрушающего испытания на растяжение или испытания на неразрушающую защитную нагрузку.
Вскоре Hilti предложит услуги по тестированию на вашем рынке на месте. Зарегистрируйтесь на нашем сайте и подпишитесь на нашу рассылку.
Несколько каналов продаж
Когда дело доходит до покупки растворов для инъекций, аксессуаров и сверл, вы хотите, чтобы их доставили простым звонком, электронной почтой или быстрым визитом в ближайший дистрибьюторский магазин Hilti. Вы сами решаете, что вам удобно.
СВЕРЛЕНИЕ ОТВЕРСТИЙ
При сверлении отверстий в этом приложении создается шероховатая поверхность внутри отверстия для клея, а также пространство для установки клея и арматурного стержня. Компания Hilti предлагает широкий выбор сверлильных инструментов для обработки арматуры после установки. В зависимости от размера и глубины отверстий мы можем помочь вам выбрать подходящий инструмент и долото.
Услуги по ремонту инструментов — буровой инструмент
Все сверлильные инструменты Hilti поставляются без затрат на ремонт в связи с износом в течение 2 лет.
Все сверлильные инструменты Hilti продаются с 20-летней гарантией производителя.
+ Инструменты Hilti ремонтируются сертифицированными специалистами.
+ Мы заботимся о том, чтобы на рынке имелись запасные части для наших инструментов для сноса зданий.
+ Мы знаем, что время — деньги, поэтому мы позаботимся о том, чтобы инструмент вернулся на ваш сайт в кратчайшие сроки, чтобы вы могли продолжать работать.
Прочитайте больше
Ударные сверла Hilti TE-YX; предназначены для отверстий для арматурных стержней после установки
Компания Hilti разработала ударные сверла специально для сверления отверстий для арматурных стержней.
Ударное сверло TE-YX оснащено термообработанной канавкой, обеспечивающей превосходную износостойкость.
TE-YX имеет твердосплавную головку, обеспечивающую превосходную скорость сверления, максимальную прочность и меньшее заклинивание при ударе по арматуре
Если вы ищете более экономичное решение для сверления, то ударное сверло Hilti TE-C подойдет для неконструкционной арматуры. Он имеет широкий спиральный стержень, что позволяет более эффективно отводить пыль, ускоряя процесс сверления.
AVR — Безопасность труда должна быть приоритетом
Технология активного подавления вибраций (AVR) и другие практические стратегии, помогающие снизить вибрацию.
На протяжении многих десятилетий исследований и разработок компания Hilti минимизирует вибрацию электроинструментов с помощью систем активного подавления вибраций (AVR). Эта технология снижает вибрацию почти на две трети по сравнению с обычными инструментами, что позволяет использовать их дольше и удобнее.
Выбор инструментов с AVR позволяет значительно снизить вибрацию без ущерба для производительности, что упростит комфорт и производительность строительных рабочих.
Hilti AVR работает несколькими способами, позволяющими свести вибрацию электроинструмента к минимуму, в том числе: 1. Изолированный двигатель 2, амортизаторы вибрации 3. Разделенные ручки.
Подробнее на сайте Hilti.group
ЭПОКСИДНАЯ ЗАТИРКА (МЕТОД ПОГРУЖЕНИЯ И ПРИЛИПАНИЯ) ПО СРАВНЕНИЮ С ЭПОКСИДНЫМ РАСТВОРОМ
Переходите на эпоксидный раствор, используя инъекционные химические анкерные системы Hilti
Почему эпоксидные растворы для инъекций лучше использовать для нанесения арматуры после установки?
1. БЕЗОПАСНОСТЬ: Воздействие эпоксидной смолы может быть очень опасным для здоровья рабочих, а системы инъекционного введения эпоксидных растворов снижают степень воздействия эпоксидной смолы.
2. БОЛЕЕ ПРОЧНОЕ СОЕДИНЕНИЕ: при использовании метода эпоксидной затирки в отверстиях образуются пузырьки (метод погружения и приклеивания), пузырьки означают меньшее сцепление с структурой, поэтому они менее эффективны, чего нельзя сказать о эпоксидных растворах для инъекций.
3. ЭКОНОМЬТЕ ДЕНЬГИ: при использовании эпоксидных затирок происходит отходы: большая часть эпоксидной смолы попадает на пол (или, что еще хуже, на ваших рабочих), а отходы остаются в жестяных банках; но при использовании эпоксидных растворов для инъекций вы используете то, что вам нужно, и они впрыскиваются прямо в отверстие. Если вы используете систему картриджей, ее можно повторно закрыть, если осталось какое-то содержимое, и использовать ее снова.
4. БОЛЕЕ БЫСТРАЯ УСТАНОВКА: эпоксидные растворы для инъекций могут быть на 40% быстрее, чем при использовании эпоксидных затирок, когда необходимо смешивать и перемешивать два компонента вручную.
5. МЕНЬШАЯ ГЛУБИНА ЗАДЕЛКИ: растворы эпоксидной затирки требуют более глубокой глубины заделки; при использовании эпоксидных растворов Hilti для инъекций требуется меньшая глубина заделки (у Hilti есть технические спецификации наших продуктов), что означает, что вы экономите деньги при использовании эпоксидных растворов. Для бетонных плит небольшой глубины нельзя использовать эпоксидные затирки.
ОЧИЩАЙТЕ ОТВЕРСТИЯ И ВПРЫСКИВАЙТЕ ХИМИЧЕСКИЙ РАСТВОР
Это самая важная часть установки арматурных работ после установки. Для улучшения адгезионной способности используемого химического клея в отверстии необходимо очистить отверстие от пыли. Компания Hilti может предоставить вам соответствующие аксессуары и продукты для уменьшения попадания пыли в отверстие. Чтобы работать действительно продуктивно и следить за тем, чтобы все было сделано правильно на вашем объекте, ознакомьтесь с технологией Hilti SafeSet.
Компания Hilti предлагает диспенсеры как с ручным управлением, так и с батарейным питанием. Для правильной установки химических клеев, используемых в диспенсерах с батарейным питанием, мы рекомендуем прочитать об этом подробнее ниже.
Выбор продукта и информация
Все продукты Hilti поставляются с руководством пользователя и инструкцией по эксплуатации, их можно найти в коробке или футляре. Доступны все основные языки.
Вы можете скачать паспорта безопасности материалов или инструкции по эксплуатации, некоторые ссылки для скачивания см. ниже.
По запросу мы также можем отправить вам видео по установке для просмотра.
Посмотрите нашу техническую библиотеку
Технология SafeSet
Замените ручную очистку отверстий на установку химических анкеров, ускоряющую установку химических анкеров до 60 процентов.
В Hilti мы верим в простоту установки, поэтому мы предложили три простых способа выполнения работы:
Небезопасный или традиционный метод: 2 удара, 2 щетки, 2 удара (см. аксессуары для химических анкеров Hilti).
Метод автоматической очистки полых сверл SafeSet (TE-YD)
Стержень SafeSet HIT-Z не требует очистки.
Что такое метод очистки Hilti SafeSet?
Для автоматической очистки отверстия во время сверления Hilti SafeSet требуется как сверло Hilti Hollow, так и пылесос Hilti подходящего размера, чтобы вы могли сэкономить время, отказавшись от ручной чистки (чистки отверстий).
Диспенсер с батарейным питанием 22 вольта
Ускорьте установку, не беспокоясь о впрыскивании нужного количества клея. Более быстрое, безопасное и качественное впрыскивание.
Легкий впрыск даже при низких температурах
Быстрая и простая загрузка упаковки из фольги
Аккумулятор большой емкости (до 100 x 500 мл)
Автоматический сброс давления для отсутствия потерь раствора
Ручка регулировки дозы для точного дозирования
Повысьте производительность своих сотрудников: этот дозатор с батарейным питанием требует меньше усилий, чем дозатор с ручным управлением.
Услуги по расчету
Быстрые и прозрачные котировки. Сколько раствора мне нужно? Давайте поможем.
У нас есть менеджеры по работе с клиентами, которые могут посетить вас на месте или в вашем офисе, чтобы помочь вам подобрать оптимальный объем раствора для инъекций, необходимый для вашей работы.
ПОСМОТРИТЕ ВИДЕОРОЛИКИ ОБ АРМАТУРЕ HILTI ПОСЛЕ УСТАНОВКИ
Система арматуры после установки — с инженерной точки зрения
Новая платформа беспроводных инструментов NURON
Больше мощности и гибкости для всех ваших проектов
Энергетика/энергия
Дифференциация, выходящая за рамки продукта, поддержка от проектирования до установки и управления инструментами